Modus Operandi dağıtımda

Çalışmalarına Temmuz 2014’te başladığımız Modus Operandi: İlişkisel Sosyal Bilimler Dergisi 1. sayısı (Mart-Haziran 2015) gecikmeli olsa da matbaadan nihayet çıktı. Mart 2015 içinde dağıtılacağını duyurmuştuk ama, tashih ve tasarım süreci tahminimizden uzun sürdü. Nisan sonuna kadar dağıtımının gerçekleşmesini bekliyoruz, müstakbel okurlardan biraz daha sabırlı olmalarını rica ediyoruz. Dergimiz, iki yıldır müthiş bir sosyal bilim yayıncılığı performansı sergileyen Heretik Yayın sahipliğinde dört ayda bir çıkacak.

Vefa Saygın Öğütle editörlüğünde hazırlanan ilk sayının dosya konusu “Türkiye’de Sosyoekonomik ve Beşerî Bilimlerin Halleri” oldu. Sözünü aldığımız yazılarla ikinci sayıda da Türkiye’de farklı disiplinlerin geçmişteki ve günümüzdeki durumunu değerlendiren tartışmaları bu başlıkla sürdüreceğiz. 2016’ya kadarki yayın planımızı şuradan inceleyebilirsiniz. Modus Operandi’ye yazı göndermek için lütfen kurallarımızı ve yayın politikamızı gözden geçirin.

Dergiye yurtiçi ve yurtdışı abonelikle ilgili sayfamız da bugün veya yarın yayına girecek. Ulusal dağıtımcılarla çalıştığımız için, kitapçınızla konuşarak getirilmesini kolaylıkla sağlayabilir veya kullandığınız İnternet satıcısından tedarik edebilirsiniz. Tedarikte sorun yaşarsanız bize yazın: modusoperandidergi@gmail.com (Soranlar oldu: Derginin çevrimiçi erişimi henüz gündemimizde değil. Endekslenecek kadar sayı çıkardığımızda, biraz daha güçlü kurumsallaştığımızda yapılacaklar listemizde.)

Önümüzdeki sayılarla ilgili şu sayfayı inceleyebilirsiniz. 3. sayı için, Burak Özçetin editörlüğünde hazırlanacak dosyanın yazı çağrısını da şurada duyurduk bile. Dosya konularının dışında da sosyoekonomik ve beşerî bilimler alanında yaptığınız çalışmalarınızı bize gönderebilirsiniz.

Dergi çatısını oluştururken kendimize rol modeli aldığımız, sevdiğimiz, benimsediğimiz bazı uluslararası sosyal bilimcilerle iletişime geçtik, danışmanlarımız olmalarını istedik. Modus Operandi’de 4. sayıdan itibaren İngilizce makalelere de yer vermek istiyoruz. Türkçe yayınlar için desteğini isteyeceğimiz araştırmacılarla da iletişim kurduk. Ortaya çıkan danışma kurulu listemizin güncel halini buradan inceleyebilirsiniz. Yeterince sayı çıkardıktan sonra derginin ulusal ve uluslararası saygın endekslerde yer almasını da hedefliyoruz.

Twitter kullanıcısı iseniz, dergiyi şuradan takip edebilirsiniz. Facebook sayfamız da şu.

 

Reklamlar

Bir Cevap Yazın

Aşağıya bilgilerinizi girin veya oturum açmak için bir simgeye tıklayın:

WordPress.com Logosu

WordPress.com hesabınızı kullanarak yorum yapıyorsunuz. Çıkış  Yap / Değiştir )

Twitter resmi

Twitter hesabınızı kullanarak yorum yapıyorsunuz. Çıkış  Yap / Değiştir )

Facebook fotoğrafı

Facebook hesabınızı kullanarak yorum yapıyorsunuz. Çıkış  Yap / Değiştir )

Google+ fotoğrafı

Google+ hesabınızı kullanarak yorum yapıyorsunuz. Çıkış  Yap / Değiştir )

Connecting to %s